Dit schema wordt regelmatig ververst.
Bekijk voor de laatste versie het originele schema.
donderdag 13 december 2001
KAMERVERGADERING (via draadomroep)
De vergadering van de Tweede Kamer begint om 10.15 uur.
Na een hamerstuk rondt de Kamer het debat af over de begroting van het
ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid voor het jaar 2002 (te
beginnen met het antwoord van de regering in eerste termijn).
Vervolgens debatteert de Kamer over de wijziging van de wet
arbeidsongeschiktheidsvoorziening jonggehandicapten (WAJONG). De
wijziging betreft een verbeterde formulering van de hardheidsclausule
inzake de export van het recht op arbeidsongeschiktheidsuitkering naar
het buitenland.
Ten slotte debatteert de Kamer over de Wet op het onderwijstoezicht.
Binnen het onderwijs wordt gestreefd naar een nieuw evenwicht tussen
regelgeving door de overheid en zelfregulering door de
onderwijsinstellingen. Om dit te kunnen realiseren wordt een
taakverdeling tussen de minister en de Inspectie van het onderwijs
vastgesteld.
· Onmiddellijk na de middagpauze stelt de Kamer haar agenda voor de
komende periode vast en volgen stemmingen.
OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN
Europese Zaken en Buitenlandse Zaken: 10.00 tot ca. 12.00 uur
Kappeyne van de Coppellozaal
Agenda: algemeen overleg met minister president Kok, minister
Van Aartsen en staatssecretaris De Vries (beiden
Buitenlandse Zaken) over vergaderingen van de ministers
van Buitenlandse Zaken van de lidstaten van de Europese
Unie.
Justitie en Buitenlandse Zaken: 10.00 tot ca. 12.00 uur
Suze Groenewegzaal
Agenda: algemeen overleg met staatssecretaris Kalsbeek
(Justitie) over de aanpak van doorlooptijden voor de
machtiging tot voorlopig verblijf (MVV).
Economische Zaken: 10.00 tot ca. 13.00 uur
Groen van Prinstererzaal
Agenda: algemeen overleg met minister Jorritsma-Lebbink en
staatssecretaris Ybema (beiden Economische Zaken) over
onder meer het advies van de Adviesraad voor
Wetenschaps- en Technologiebeleid (AWT) over
universitair octrooibeleid ter bevordering van
kennisbenutting.
Volksgezondheid, Welzijn en Sport: 10.45 tot ca. 13.45 uur
Thorbeckezaal
Agenda: algemeen overleg met minister Borst-Eilers
(Volksgezondheid, Welzijn en Sport) over de positie van
de algemene ziekenhuizen. Er wordt onder meer gesproken
over: -de ziekenhuissituatie in Noord-Limburg;
-sturingsmogelijkheden van de Wet ziekenhuis-
voorzieningen (WZV);
-de toekomst van het Slotervaartziekenhuis.
Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen: 11.00 tot ca. 13.00 uur
Troelstrazaal
Agenda: algemeen overleg met staatssecretaris Adelmund
(Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen) over schooltijden
in het basisonderwijs.
Buitenlandse Zaken: 13.00 tot ca. 15.30 uur
Kappeyne van de Coppellozaal
Agenda: algemeen overleg met de ministers Van Aartsen
(Buitenlandse Zaken) en Herfkens
(Ontwikkelingssamenwerking) over onder meer de notitie
Mensenrechtenbeleid 2001 en de actuele
mensenrechtensituatie in Guatemala en Egypte.
Justitie: 13.15 tot ca. 15.15 uur - Suze Groenewegzaal
Agenda: algemeen overleg met minister Korthals (Justitie) over
een herziening van de rechterlijke organisatie (HRO).
De HRO heeft betrekking op de definitieve vormgeving
van de bestuursrechtspraak.
Verkeer en Waterstaat: 13.30 tot ca. 15.30 uur
Van Someren-Downerzaal
Agenda: algemeen overleg met minister Netelenbos (Verkeer en
Waterstaat) over:
-de Europese Binnenvaartconferentie;
-de financiering van havenontvangstinstallaties;
-de toegankelijkheid van de Maasvlakte voor de
binnenvaart.
Economische Zaken: 13.30 tot ca. 16.00 uur
Groen van Prinstererzaal
Agenda: algemeen overleg met minister Jorritsma-Lebbink en
staatssecretaris Ybema (beiden Economische Zaken) over
onder meer stimulering tot het toepassen van internet
en elektronisch zakendoen van het Midden- en
Kleinbedrijf en de bijdrage van buitenlandse bedrijven
aan de Nederlandse kenniseconomie.
Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen: 14.00 tot ca. 17.00 uur
Troelstrazaal
Agenda: algemeen overleg met minister Hermans (Onderwijs,
Cultuur en Wetenschappen) over de toepassing van
informatie- en communicatietechnologie in het
onderwijs.
Europese Zaken en Landbouw, Natuurbeheer en Visserij:
14.30 tot ca. 15.30 uur - Thorbeckezaal
Agenda: algemeen overleg met staatssecretaris Faber (Landbouw,
Natuurbeheer en Visserij) over vergaderingen van de
ministers van Visserij van de lidstaten van de Europese
Unie.
Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties: 15.00 tot ca. 17.00 uur
Klompézaal
Agenda: algemeen overleg met minister De Vries (Binnenlandse
Zaken en Koninkrijksrelaties) over onder meer de
effectiviteit van personeelsmanagement binnen de
overheid en over de kwaliteit van de rijksoverheid.
Verkeer en Waterstaat: 15.30 tot ca. 17.30 uur
Thorbeckezaal
Agenda: algemeen overleg met minister Netelenbos (Verkeer en
Waterstaat) over de Betuweroute.
Justitie en Volksgezondheid, Welzijn en Sport: 15.30 tot ca. 17.30 uur
Suze Groenewegzaal
Agenda: algemeen overleg met de ministers Korthals (Justitie)
en Borst-Eilers (Volksgezondheid, Welzijn en Sport)
over besnijdenis van vrouwen en meisjes.
Justitie: 18.00 tot ca. 20.00 uur - Thorbeckezaal
Agenda: algemeen overleg met minister Korthals (Justitie)
over het gebruik van vingerafdrukken van vreemdelingen.
BESLOTEN COMMISSIEVERGADERINGEN
Verkeer en Waterstaat: 10.00 tot ca. 11.00 uur
Klompézaal
Agenda: gesprek met de president-directeur en de president-
commissaris van de Nederlandse Spoorwegen over de
toestand op het spoor.
Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties: 11.30 uur Klompézaal
Agenda: ingekomen brieven en procedures.
Verzoekschriften: 13.00 Klompézaal
AANBIEDINGEN
De voorzitter van de vaste Commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en
Sport neemt om 10.15 uur een petitie in ontvangst uit handen van
vertegenwoordigers van de gezamenlijke colleges van Burgemeesters en
Wethouders van de gemeenten Baarn, Alphen aan de Rijn, Kerkrade,
Oldenzaal, Oss, Schouwen-Duiveland en Velsen. De petitie heeft onder
meer betrekking op de positie van de algemene ziekenhuizen (hal
Binnenhof 1a).
De voorzitter van de vaste Commissie voor Buitenlandse Zaken neemt om
12.45 uur een petitie in ontvangst uit handen van een delegatie van de
Initiatiefgroep Solidariteit met Argentinië Juist Nu. De petitie heeft
onder meer betrekking op de ondersteuning van
mensenrechtenorganisaties in Argentinië
(hal Plein 2).
KAMERLEDEN ONTVANGEN
Leden van de vaste Commissie voor Buitenlandse Zaken ontvangen vanaf
15.30 uur de heer Ophir-Paz, lid van de Knesset voor de
Arbeiderspartij (Wttewaall van Stoetwegenzaal).
WERKBEZOEK
Leden van de vaste Commissie voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke
Ordening en Milieubeheer brengen tot en met 14 december een bezoek aan
Harlingen, Ameland en Leeuwarden. Het bezoek staat in het teken van de
PKB (Planologische Kern Beslissing) Waddenzee, die recent aan de Kamer
is aangeboden. De volgende leden nemen deel aan het bezoek: Meijer
(CDA), Van Wijmen (CDA), Witteveen-Hevinga (PvdA), Luchtenveld (VVD),
Augusteijn-Esser (D66), Van der Steenhoven (GroenLinks), Poppe (SP) en
Middelkoop (ChristenUnie).