Programmabureau Advies Overheid.nl

De Nationale Krakercompetitie: wie mag zich straks in Nederland de beste zoeker op internet noemen?

Om daar achter te komen hebben Bibliotheek.nl en Overheid.nl in samenwerking met NRC Handelsblad de Nationale Krakercompetitie georganiseerd. Een nieuw type internetwedstrijd waarin deelnemers hun krachten meten bij de beantwoording van een aantal pittige vragen.

Elke vraag is via internet op te lossen. Deze wedstrijd vormt een uitstekende manier om kennis en vaardigheid in het gebruik van internet als informatiebron aan te scherpen. En natuurlijk zijn er aantrekkelijke prijzen te winnen.

De Nationale Krakercompetitie is een wedstrijd in Zoeken op internet. Het is een spannende wedstrijd waarbij plezier en leren voorop staan. De competitie zal plaatsvinden van 7 november tot 5 december 2003 en omvat vier wekelijkse ronden. In iedere ronde moeten de deelnemers, via multiple choice, tien pittige vragen (hersenkrakers) oplossen. De vragen zijn verdeeld over diverse interessegebieden en zijn zo gekozen dat de deelnemers met kwalitatief verantwoorde internetbronnen worden geconfronteerd.

De vragen worden samengesteld door informatiespecialisten van openbare bibliotheken die in de dagelijkse inlichtingenpraktijk veel vragen van een groot publiek krijgen.

Voorbeeldvraag: Vorige week heeft u uw baas op de trap ontmoet terwijl hij in druk gesprek gewikkeld was met een zakenrelatie. De volgende dag zag u hem weer terwijl hij in hoge nood naar de wc rende. Beide keren heeft hij u niet terug gegroet. U vindt dit een teken aan de wand en bereidt u alvast voor op uw ontslag. U bent 55 jaar, 30 jaar in dienst met een riant salaris van 2000,- bruto per maand. U wilt graag de hoogte weten van de afkoopsom die de kantonrechter zal bepalen als het tot een rechtszaak komt.

De beste drie zoekers worden beloond met zeer aantrekkelijke hoofdprijzen:

1e prijs weekend Rome voor 2 personen

2e prijs weekend Parijs voor 2 personen

3e prijs een musical voor 2 personen

Niet alleen de winnaars maar alle deelnemers die tot het eind van de competitie meedoen, maken kans op een prijs. Onder deze volhouders wordt een aantal Encarta Winkler Prins dvd's en boeken verloot. Aan deze competitie zijn geen kosten verbonden. Voor informatie en inschrijvingen kan men terecht op www.nationalekrakercompetitie.nl.

Inschrijven is mogelijk vanaf 17 oktober.

www.ictu.nl