CDA

CDA
07-11-03

Anette Doesburg nieuwe voorzitter CDAV

De Partijraad heeft jl zaterdag Annet Doesburg (37) uit Middenmeer (Noord-Holland) gekozen tot voorzitter van het CDAV (CDA-Vrouwenberaad). Het CDAV is de vrouwenorganisatie van het CDA, zij telt meer dan 4000 leden.

Annet is in het dagelijks leven statengriffier van de provincie Flevoland.
Tot voor kort was zij directeur van het Steenkampinstituut, het Scholingsinstituut voor het CDA.
Zij is lid van de gemeenteraad Wieringermeer.

Doesburg volgt als voorzitter van het CDAV Marja van Bijsterveldt op die een jaar geleden via een rechtstreekse verkiezing tot voorzitter van het CDA werd gekozen.

Inhoud, invloed en investeren

In haar eerste toespraak tot de Partijraad sprak de nieuwe CDAV-voorzitter over drie kernbegrippen voor het CDAV: inhoud, invloed en investeren.

Met betrekking tot inhoud stelde Doesburg dat "de discussie over integratie alleen gevoerd kan worden als ook het thema 'gender', oftewel de specifieke aandacht voor vrouwen, integraal onderdeel uitmaakt van die discussie."

Als het om invloed gaat, zei Doesburg dat "het tijd wordt dat op alle niveaus, dus ook binnen het partijbestuur meer vrouwen binnenkomen."

De nieuwe CDAV-voorzitter zei verder nadrukkelijk te willen "ïnvesteren in talentvolle vrouwen, ze scouten, opleiden, begeleiden en coachen. Als we willen dat onze CDA-kandidatenlijsten werkelijk een afspiegeling zijn van onze diverse samenleving, dan liggen er voor het CDAV nog ontzettend veel uitdagingen. Een positieve actie!"

Download Toespraak

Download de toespraak van Annet Doesburg uitgesproken tijdens de Partijraad van 1 november 2003