Frekie-trofee 2010 voor CliniClowns Nederland

15/12/2010 12:58

SWGN

Uitreiking jaarlijkse - Frekie Trofee - van

De Stichting Welzijn Gehandicapten Nederland (SWGN)

Utrecht, 15 december 2010

Frekie-trofee 2010 voor CliniClowns Nederland

De Frekie-trofee zal dit jaar worden toegekend aan CliniClowns Nederland. De prijs is ingesteld door de Stichting Welzijn Gehandicapten Nederland (SWGN), die jaarlijks een persoon of organisatie huldigt die zich bijzonder heeft ingezet voor mensen met een verstandelijk en/of lichamelijke handicap. De Frekie-trofee ontleent zijn naam aan het gelijknamig gedicht van Willem Wilmink.

De Frekie-trofee zal vanmiddag tijdens het Muziekfestival Maak de Droom Waar in de Jaarbeurs in Utrecht door Jan Slagter aan ambassadeur Thomas Berge van de CliniClowns Nederland worden overhandigd. De 12.000 verstandelijk en meervoudig gehandicapten en hun begeleiders die het Muziekfestival "Maak de droom waar", vanmiddag in de Jaarbeurs-Utrecht bezoeken, hebben CliniClowns Nederland dit jaar gekozen als winnaar van de Frekie-trofee.

Jan Slagter (voorzitter Stichting Welzijn Gehandicapten Nederland): De CliniClowns Nederland richt zich niet alleen op zieke kinderen, maar ook op kinderen die verblijven in instellingen voor kinderrevalidatie en de gehandicaptenzorg. Op dit moment bereikt CliniClows Nederland met al haar diensten een derde van alle kinderen met een ziekte en/of handicap. Juist in een tijd waar binnen instellingen weinig of geen geld is voor ontspanning, is het belangrijk dat het werk van de CliniClowns Nederland meer onder de aandacht komt. Je hoort van veel begeleiders die in de instellingen werken dat de kinderen veel plezier beleven als de clowns langskomen. De stelling van de CliniClowns Nederland is dat elk kind uniek is, en elk kind zijn eigen specifieke wensen en behoeften heeft. Dat vraagt om verschillende soorten afleiding en plezier die passen bij het kind en de omgeving. De Stichting Welzijn Gehandicapten Nederland ziet in CliniClowns Nederland dan ook een uitstekende ontvanger van de Frekie-trofee."

De Frekie-trofee bestaat ieder jaar uit een schilderij, gemaakt door een verstandelijk gehandicapte kunstenaar, afkomstig van de Haagse School. Dit atelier geeft talentvolle verstandelijk gehandicapten de kans onder professionele begeleiding zich te ontwikkelen tot voltijds kunstenaar.

Winnaars Frekie-trofee

1996 Hans Breukhoven

1997 Paul de Leeuw

1998 Diana, Princess of Wales (postuum)

1999 Sylvia Millecam en Marnix Kapper

2000 Ria Lubbers

2001 Erika Terpstra

2002 Jan Smit

2003 Wendy van Dijk

2004 Johan Cruyff

2005 Louis van Gaal

2006 Lucille Werner

2007 Natasja Froger

2008 Frans Bauer

2009 Johnny de Mol

2010 CliniClowns Nederland

FREKIE

wanneer 's middags om vier uur

onze schoolbel was gegaan

en we gingen voetbal spelen,

kam Freek er altijd aan.

Frekie woonde in de buurt

maar zat niet op onze school.

hij was een debiele jongen,

een mongool.

meestal riep er iemand wel

'kom maar, Frekie,doe maar mee.'

welke kant hij uit moest schoppen,

daarvan had-ie geen idee.

maar we legden soms de bal

op twee meter van het doel,

en we riepen:'Schieten Frekie!'

en hij trok een ernstig smoel.

als het raak was, dook de keeper

mooi naar de verkeerde kant,

en't was goal,en dan was Frekie

kampioen van Nederland.

mischien vind je Frekie zielig.

ja. bedenk er dan maar bij,

dat ik niet vaak iemand aantrof

die zo blij kon zijn als hij.

Willem Wilmink

Berichten voor bezorgde kinderen, Antwerpen, Kosmos,

1975

http://www.swgn.nl